V České Skalici se konal tradiční masopust v sobotu 14. února 2026. Pobavil místní i přespolní obyvatele. Lidová muzika Šmikuranda, dětský folklorní soubor Hadářek a Středisko volného času Bájo přispěly k veselí.
Vše začalo na Husově náměstí. Na prostranství před Knihovnou Barunky Panklové požádal pan Pronobus paní starostku o převzetí vlády nad městem pro tento den. Zuzana Junwirthová ochotně vyhověla a masopustní maškary se pustily do rozpustilého zpěvu a tance.
Program potom pokračoval v Barunčině škole hudebním vystoupením Šmikurandy a tancem dětí z Hadářku. Každý návštěvník dostal masopustní koblihu. Zabijačkový guláš, prejt, polévka prdelačka, jitrnice a tlačenka, to vše bylo také připraveno, takže nikdo nestrádal.
Letošního masopustu se zúčastnilo několik set diváků, kteří odcházeli spokojení. Po pěti stovkách koblih se docela zaprášilo. V příštím roce budeme rádi, pokud návštěvníci přijdou v maskách. Město tak opět ožilo tradiční slavností.
A teď už se budeme těšit na Velikonoce a jaro.
Foto Jan Holý
Vystoupení Hadářku v Barunčině škole.
Pondělí
8:00-12.00 / 13.00-17.00
Úterý
8:00-12.00
Středa
8:00-12.00 / 13.00-17.00
Čtvrtek
8:00-12.00
Pátek
8:00-12:00
V červenci a srpnu je úřad každý pátek pro veřejnost uzavřen