Cesta: Městský úřad / Technické služby / Sběrný dvůr města Česká Skalice

Otevírací hodiny
od 1.4. do 31.10. St 13.00 - 18.00 So 8.00 - 12.00
od 1.11. do 31.3. St 13.00 - 17.00 So 8.00 - 12.00

Rada města na svém zasedání dne 14.1.2019 projednala a schvaluje uzavření sběrného dvora o státních svátcích a v jejich těsné blízkosti v termínech 20.4., 1.5., 8.5., 6.7., 28.9., 25.12., 28.12.2019, 1.1.2020 a dále mimořádné otevření sběrného dvora v termínech 30.4. a 7.5.2019 od 13.00 do 18.00 hodin.

Sběrný dvůr v České Skalici slouží výhradně občanům města Česká Skalice nebo pro ty občany, kteří prokáží obsluze sběrného dvora, že zaplatili úhradu za svoz komunálního odpadu ve městě Česká Skalice. Nebezpečný odpad na sběrný dvůr nelze odevzdávat, ostatní odpady lze na sběrný dvůr odkládat zdarma, vyjma objemného odpadu, nevytříděného odpadu a stavební sutě, které jsou zpoplatněny. Odevzdávaný odpad je občan povinen řádně roztřídit a uložit na sběrném dvoře dle pokynů obsluhy sběrného dvora, jinak nebude občanovi uložení odpadu zdarma umožněno.

Na sběrný dvůr lze odkládat zdarma tyto druhy odpadů:

kovové odpady: železný šrot, hliníkové předměty, barevné kovy, plechovky, hrnce apod.; biomasa: větve, listí, tráva atd.; sklo, papír, lepenka, plasty, polystyrén, textil, dřevo.

Na sběrný dvůr lze za poplatek a v omezeném množství odkládat:

stavební suť: cihly a beton z drobných rekonstrukcí v bytě v množství do 1 m3. Za uložení stavební suti vybírá obsluha sběrného dvora poplatek dle Ceníku služeb a poplatků Města Česká Skalice (za 1 m3 300 Kč).

- objemné odpady: starý nábytek (křesla, židle, skříně atd.), podlahové krytiny (linolea, koberce), umyvadla apod. Za uložení objemného odpadu vybírá obsluha sběrného dvora poplatek dle Ceníku služeb a poplatků Města Česká Skalice (za 1 m3 300 Kč).

Nebude-li možné přivezený odpad na místě řádně vytřídit, bude obsluha sběrného dvora vybírat poplatek dle Ceníku služeb a poplatků Města Česká Skalice (za 1 m3 300 Kč).

UPOZORNĚNÍ: stavební materiály obsahující azbest a ropné produkty jako je eternit, lepenky apod., jsou nebezpečným odpadem, a proto nebudou ve sběrném dvoře v České Skalici přijímány.

Odstranění tohoto odpadu lze provést předáním na řízených skládkách (eternit, lepenky: MP Skládka Křovice, 518 01 Dobruška, telefon: 494 629 050, provozní doba: pondělí-pátek 7:00–15:30; lepenky apod. (bez azbestu) SKLÁDKA POD HALDOU s.r.o., Na Rovni 849, 542 33 Rtyně v Podkrkonoší, telefon: 499 787 106, pracovní doba: pondělí-pátek 8:00–16:00, sobota: březen-listopad 8:00–12:00,prosinec-únor: zavřeno).

Zpětný odběr pneumatik po předchozí domluvě zajišťuje PNEUSERVIS JAN ISÁK, Nádražní 846, 552 03 Česká Skalice, pracovní doba: pondělí-pátek 8:00–17:30, sobota 8:00–12:00.

Do sběrného dvora nelze odvážet běžný komunální odpad ukládaný do sběrných nádob.

Další možnosti sběrného dvora:

Zpětný odběr použitých výrobků: elektrozařízení pocházející z domácnosti: ledničky, mrazničky, pračky, vysavače, televize, PC, monitory, tiskárny, kopírky, rádia, zářivky, výbojky, baterie a další.

Použitý rostlinný olej: použitý rostlinný olej se odevzdává v uzavřených PET láhvích, bez znečištění jinými příměsemi (minerálním olejem, vodou a zbytky potravin).

Sběr použitého ošacení pro Diakonii Broumov: letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky, peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře, deky, spací pytle, obuv - svázanou, aby se páry nerozhodily, tašky, kabelky, batohy - ale jen funkční, plyšové hračky.

Použité ošacení a textilní materiál lze také odevzdávat do bílých kontejnerů firmy TextilEco a. s. umístěných na stanovištích:

č. 1 - ulice Podhradní - (pod budovou Městského úřadu Česká Skalice)

č. 2 - ulice Havlíčkova - (vedle prodejny Verner Potraviny s.r.o., v Malé Skalici)