Cesta: Městský úřad / Odbor investic a správy majetku / Činnost a personální obsazení

Odbor investic a správy majetku

vedoucí odboru: Ing. Jana Horáková

e-mail: budovy@ceskaskalice.cz

pracovník oddělení správy majetku: Jan Řepa

pracovník oddělení správy majetku: Tomáš Hadrava

Nová pravidla pro oblast bytového a nebytového hospodářství

Radou města Česká Skalice byly schváleny nové směrnice pro oblast bytového a  nebytového hospodářství s účinností od 1.4.2020. Směrnice pro oblast bytového hospodářství upravuje postup při přidělování a pronájmu městských bytů, stanovení cen nájemného a přijímání jistin při uzavírání nových nájemních smluv. Součástí směrnice je vzor žádosti o přidělení bytu a vzor nájemní smlouvy, domovní řád a vymezení pojmu drobné opravy a náklady spojené s běžnou údržbou. Směrnice nahrazuje dříve přijaté "Zásady" a sjednocuje způsob hrazení nájemného.

Novinky v oblasti bytového hospodářství

Nově se bude hradit nájemné v daném měsíci, ve kterém vzniká nájem. V případech, že to tak dosud nebylo, bude nájemci umožněn splátkový kalendář s rozložením nájemného na 3 díly. Jistota ve výši 3 měsíčních nájmů se bude hradit u všech bytů, u kterých se bude sepisovat nová nájemní smlouva. V případě, že nájemce již bydlí v bytě a je s ním uzavřena opakovaná nájemní smlouva na dobu určitou, kdy při prvním uzavření smlouvy nehradil jistotu, bude mu umožněna úhrada 1/2 jistoty do 6 měsíců od podpisu smlouvy a druhá část do 1 roku od uzavření nové nájemní smlouvy.

Novinky v oblasti nebytového hospodářství

Vnitřní směrnice pro oblast nebytového hospodářství rozdělila pro účely stanovení nájemného do kategorií budovy s nebytovými prostory. Kategorie nyní zohledňuje v ceně nájemného kvalitativní úroveň nebytového prostoru a typ žadatele. Pro oblast nebytového hospodářství se bude vztahovat také vymezení způsobu provádění a úhrady drobných oprav a náklady spojené s běžnou údržbou. Součástí směrnice je i vzor žádost o pronájem nebytového prostoru a vzor nájemní smlouvy.

Obě směrnice pro oblast bytového a nebytového hospodářství spolu s přílohami jsou zveřejněny na stránkách města Česká Skalice, v oddíle městský úřad, odbor investic a správy majetku.

Formuláře a dokumenty ke stažení:

Domovní řád formát pdf, 1,34 MB
Domovní řád čp. 833 formát pdf, 1,12 MB
Žádost o přidělení bytu formát doc, 98,5 KB
Žádost o pronájem nebytových prostor formát doc, 84,5 KB
Smlouva o nájmu - vzor formát pdf, 586,43 KB
Nájemní smlouva - vzor formát pdf, 651,8 KB
Drobné opravy bytu formát pdf, 660,9 KB
Drobné opravy formát pdf, 659,37 KB
Žádost o koupi, odprodej pozemku formát doc, 70,5 KB
Žádost o pronájem pozemku formát doc, 75,5 KB
Žádost o změnu územního plánu formát doc, 78,5 KB