Cesta: Aktuality / ZŠ Česká Skalice se připojila k projektu Na Sněžku pro Péťu 2014


ZŠ Česká Skalice se připojila k projektu Na Sněžku pro Péťu 2014

Paní ředitelka předala Petru Janušovi výtěžek finanční sbírkyDruhého ročníku úspěšného charitativního projektu na podporu dítěte s amputací, letos nazvaného Na Sněžku pro Péťu 2014, se zúčastnila i naše škola.

O Petru Janušovi, kterému amputovali nohu po zhoubném nádorovém onemocnění, jsme se dozvěděli od jeho kamaráda, našeho žáka Štěpána Doubka a jeho maminky.

Petr Januš žil v Teplicích nad Metují. V osmi letech si poranil nohu, v které se časem objevil nádor a později i metastáze. Noha musela být amputována a Petr podstoupil chemoterapie. Zhoubné onemocnění se mu podařilo překonat, dnes je mu dvanáct let, žije s maminkou a bratrem v bezbariérovém bytě v Trutnově. Snaží se žít jako jeho kamarádi, maximálně se mezi ně začlenit a hlavně se chce naučit chodit bez berlí.


 

K tomu by mu měl přispět i výtěžek z akce Na Sněžku pro Péťu 2014, která se konala 31. 5. 2014 za aktivní účasti paralympionika s amputovanou nohou Jaroslava Petrouše.

Výstupu na Sněžku jsme se chtěli zúčastnit i my, zájemci ze Základní školy v České Skalici, ale organizačně to pro nás bylo náročné, a tak jsme zvolili jinou cestu, jak přispět.

Všechny žáky jsme seznámili s příběhem malého Petra, s jeho plány do budoucna a přečetli jsme jim deníček, který si Petr tajně psal pod dekou při světle „čelovky“ na onkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Motole. Pod dojmem tohoto silného dětského příběhu vznikla finanční sbírka, jejíž konečná částka 10 000 Kč všechny velmi překvapila.

Suma byla předána Petru Janušovi za přítomnosti jeho maminky v ředitelně ZŠ Česká Skalice. Finanční obnos alespoň z malé části pokryje náklady na kurz chůze bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky nebo po-slouží k nákupu rehabilitačních a sportovních pomůcek.

Jsme potěšeni, že naše děti nejsou lhostejné a dokážou pomoci splnit sen jednomu prima klukovi.

Text a foto: archiv ZŠ Česká Skalice


Jazykové verze


Vyhledávání