Cesta: Aktuality / Tropická pouť: Návštěvníci provětrali peněženky, na charitu dali přes 63 tisíc korun


Tropická pouť: Návštěvníci provětrali peněženky, na charitu dali přes 63 tisíc korun

Česká Skalice – Areál na břehu Rozkoše u restaurace Tropical byl o víkendu 12. – 14.7.2013 v obležení stovek místních i přespolních lidí. Posedmé se tady konala charitativní Tropická pouť. K dispozici byly nejen četné pouťové atrakce, ale také pestrý a bohatý program s ohňostrojem včetně vystoupení řady kapel, jako například Debill Heads, Jo!Ska, Nightwish revival a dalších. Hlavním cílem pouti je však každoročně charita. Ani letos tomu nebylo jinak.

Dobrovolné vstupné totiž převzal zdejší Ústav sociální péče. Návštěvníci byli letos hodně štědří a řádně provětrali své peněženky. Na vstupném bylo za celé tři dny vybráno 63 500 korun.„V pokladničce mimo to byly tři eura, dvě kuny, jedna švédská koruna, thajská mince a český padesátník,“ směje se hlavní organizátor Michal Ulrich.

Kromě toho, jak už je dobrou tradicí,se k charitě přidali motorkáři, kteří v průběhu pouti předváděli své nablýskané tříkolky. Ti do charitativní kasy přispěli částkou 7500 korun. „Z celkové sumy byly tyto peníze poskytnuty postiženému chlapci Petru Horáčkovi. Dalších 10 tisíc šlo na postižené děti do Českých Budějovic. Chtěli jsme při této příležitosti pomoci i těm, které v červnu zasáhly katastrofální povodně,“ řekl Ulrich. Kapela Debill Heads věnovala 6300 korun a tyto peníze půjdou do postižené obce Rudník na Trutnovsku.

Tropická pouť u Rozkoše má svou neopakovatelnou atmosféru a návštěvníci si ji pochvalují. „Letos tady bylo skutečně hodně lidí a myslím si, že se všichni dost dobře bavili. Ke spokojeným návštěvníkům patřím i já. Jsem navíc rád, že pouť pomohla dobré věci,“ uvedl David Kejzlar z Náchoda.

Spokojený byl také organizátor Ulrich. „Po třech dnech toho mám sice plné zuby, protože jsem moc nespal. Mám ale radost, když slyším, že se lidem na pouti líbilo,“ poznamenal s tím, že černou skvrnou této akce je úmrtí jednoho s každoročních pomocníků. „Bohužel se mi donesla smutná zpráva, že pán, který nám i letos pomáhal s postavením a demontáží pódia, nečekaně doma zemřel,“ dodal Ulrich.

Text a foto: Hynek Šnajdar


Jazykové verze


Vyhledávání