Cesta: Aktuality / Študáci zahájí cyklus koncertů 2016


Študáci zahájí cyklus koncertů 2016

Jaro v České Skalici přivítají hudbou a zpěvem ti nejlepší studenti Hudební katedry Univerzity Hradec Králové. Již 12. rokem se pořádá tento jarní koncert, který potěší každého, kdo jej navštíví.

Na programu budou klavírní skladby známých skladatelů, jako jsou Debussy, Grieg, Wieniawski, Dvořák, Paganini, Křička, Vivaldi, Sartori a Anderson.

Na klavír se představí Jana Mourová, Vendula Vrátilová, Petra Pršalová, na housle Alena Hübnerová, Alžběta Adamčíková, Martina Brabcová. Nebude chybět smyčcové kvarteto a zpěv Kristýny Bezůškové. A samozřejmě študáky doprovodí na klavír jejich profesoři.

S mnohými študáky, kteří ve Skalici vystupovali, se dnes můžete setkat v sólových recitálech. Účinkují na koncertních pódiích nejen v ČR, ale i např. v Německu, ve velkých symfonických tělesech. Působí také na Základních uměleckých školách, kde lásce k hudbě učí naše děti.

Koncert se koná v neděli 24. dubna od 17 hodin v Jiřinkovém sále Muzea Boženy v České Skalici – Malé Skalici.

Vstupenky na koncert budou k mání v předprodeji od 8. dubna v Regionálním informačním centru v České Skalici, na třídě T. G. Masaryka 33, tel. 491 453 870, e-mail infocentrum@ceskaskalice.cz.

Text Jan Vlček, foto Petr Tuček


Jazykové verze


Vyhledávání