Cesta: Aktuality / Sociální dávky nově na úřadech práce


Sociální dávky nově na úřadech práce

 V rámci sociální reformy od 1. ledna 2012 veškerá agenda sociálních dávek, doposud zajišťovaná městským úřadem v České Skalici, spadá do kompetence Úřadu práce České republiky.

Jedná se o dávky hmotné nouze opakované i jednorázové. Všechny dávky tak můžete od Nového roku vyřídit na jednom místě, na Úřadu práce ČR. Pro obyvatele České Skalice jsou k dispozici dvě kontaktní pracoviště, jedno v Náchodě na adrese Kladská 1092, Náchod a druhé přímo v budově městského úřadu v České Skalici, kde je ale omezený provoz pouze na úřední dny, tj. pondělí a středa.

Městský úřad, sociálně správní odbor, bude na úseku sociálním zajišťovat nadále poradenství v sociální oblasti, sociální práci, prevenci rizikového chování, vykonávat opatrovnictví svěřených osob, koordinovat sociální služby a úzce spolupracovat s úřadem práce.

V případě dotazů k sociálním reformám se můžete obracet na Městský úřad Česká Skalice, odbor sociálně správní, p. Evu Hrubou 491 490 052 a e-mail: socialne.spravni@ceskaskalice.cz.

Případně více informací naleznete na speciálně zřízených stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí http://socialnireforma.mpsv.cz/


Přílohy ke staženíJazykové verze


Vyhledávání