Cesta: Aktuality / Skvělý koncert U Konvalinků, Luboš Pospíšil a Pája Táboříková nadchli plný sál


Skvělý koncert U Konvalinků, Luboš Pospíšil a Pája Táboříková nadchli plný sál

Česká Skalice – Kromě pořádání akcí, které se ve městě v různých obměnách rok, co rok opakují, by bylo městečko u Rozkoše ospalou a provinční destinací. To se ale v posledních letech mění zásluhou především KKUV, tedy Klubu Konvalinkových umělců a volnomyšlenkářů.

Toto neformální sdružení má základnu v hostinci U Konvalinků, kde vymýšlí a rovněž pořádá rozmanité a originální kulturně společenské podniky. Tím zatím posledním byl minulou sobotu jeden z nejlepších hudebních koncertů, které zcela zaplněný sál krčmy dosud zažil. Na své si přišli pamětníci i ti, kteří si chtěli rozšířit hudební obzory. Vystoupila tady totiž hudební legenda, kytarista Luboš Pospíšil (65), kterého zpěvem a hrou na piano doprovázela úžasná hudebnice Pája Táboříková (31).

Oba interpreti se vytasili s novějšími kusy, došlo však i na letité hity, jako například Tenhle vítr jsem měl rád, Vzpomínka na jednou vesnickou tancovačku r. 1965, Píši Vám, Karino a další nezapomenutelné kusy. Atmosféra dvouhodinového koncertu byla elektrizující, diváci znalí textu si písně zpívali se skvělým duem. „Byl to parádní zážitek. Jsem strašně rád, že byl tento koncert uspořádán v České Skalici. Nezapomenutelné,“ mluvil v superlativech o koncertu návštěvník Petr.

Kytarista a zpěvák Luboš Pospíšil se pohybuje na české hudební scéně od 70. let minulého století. Na počátku kariéry zpíval s formací C&K Vocal. V roce 1982 mu vyšlo jeho první sólové album Tenhle vítr jsem měl rád. Od té doby vydal řadu alb a písniček. V roce 2007 vzkřísil skupinu 5P, ve které působí i Pája Táboříková.

Ta zpívá, hraje na bicí i na klávesy. Kromě 5P je součástí své kapely PayaNoia, dále seskupení Jasná Páka či Lucie revival. Za svou kariéru tato mladá a velmi talentovaná hudebnice hrála i například ve skupinách Totem’s, Schodiště, Pajáda a spolupracovala také s The Plastic People of the Universe či Vaškem Koubkem.

Je to dáma, která zcela propadla dobré hudbě. „Já si myslím, že Lubošovi se povedlo něco, co sám dopředu nemohl ani tušit, ale jemu se povedlo, že se potkali lidi, který si rozumějí v hudbě a rozumějí si i lidsky, a to si myslím, že je všechno,“ prozradila v jednom rozhovoru Pája na adresu kapely 5P, která vydala CD Soukromá elegie.

Text a foto: Hynek Šnajdar


Jazykové verze


Vyhledávání