Cesta: Aktuality / Skauti z České Skalice otvírají veřejnou knihovnu na nádraží


Skauti z České Skalice otvírají veřejnou knihovnu na nádraží

Skauti z České Skalice letos slaví 100 let od vzniku prvního místního oddílu. V rámci oslav otevřou pro veřejnost knihovnu na nádraží. Knížkou si bude kdokoli moci zpříjemnit cestování nebo čekání na vlak. Knížku si můžete odvézt a zase vrátit nebo vyměnit za jinou. Na otevření je zvána je široká veřejnost v neděli 23. dubna 2017 od 17.10 hodin na nádraží v České Skalici. Přijďte se podívat. Budete moci poslat i dopis do budoucnosti.


 

Skauti v České Skalici slaví letos Logo 100 let od vzniku prvního skautského oddílu ve městě. Oslavy probíhají po celý rok akcemi, kterými prokazují i službu veřejnosti.

„Veřejná knihovnička je způsob, jak využít staré knížky, které by jinak končily ve sběru. Přitom mohou ještě sloužit a dělat radost dětem i dospělým na cestách. Skauti z nádraží vyráží na víkendové výpravy, i proto jsme vybrali pro umístění knihovny toto místo. Zatím jde o pilotní projekt na jeden rok, prodloužíme jej podle toho, jak se osvědčí“ uvádí vůdkyně střediska Milada Urbancová.

Vyberte knížku dle vašeho vkusu

Na akci otevření knihovničky budete moci vybrat knížky, které do ní budou prvotně umístěny. Máte doma knihy, které již nečtete? Pošlete je dál! Přineste je na akci, kde je můžete odevzdat. Nebo se přijďte podívat jen tak. Knížky můžete do knihovny donést i jindy. Knihovna bude mít otevřeno 24 hodin denně pro výpůjčky i příjem.

„K projektu nás inspirovala podobná knihovna v Polici nad Metují, kde Klapzubova jedenáctka zpříjemnila čekání celému oddílu. Knížku jsme si odvezli a četli ji i ve vlaku. Ve Skalici ale do dnešního dne nebylo kam ji vrátit. Proto bude tato knížka první ve skalické veřejné knihovně,“ říká garant projektu, skaut Oldřich Rejl.

Pošlete dopis do budoucnosti

Všechny akce k oslavám 100 let skautingu v České Skalici v roce 2017 provází i možnost občanů poslat dopis do budoucnosti. Speciální označenou obálku určenou k uložení do časové schránky obdržíte například na akci v neděli 23. dubna od 17.10 do 17.30 hodin na českoskalickém nádraží.

Obálky jsou pak k dostání i v místním informačním centru.

Činnost skautů podporuje město Česká Skalice, informace o činnosti naleznete na www.skautCS.cz.

 

Kontakt pro média:

Oldřich Rejl
Zástupce vůdce střediska, mediální zpravodaj
723 938 555
oldrich.rejl@seznam.cz
Razítko 100 let od vzniku prvního skautského oddílu ve městě


Jazykové verze


Vyhledávání