Cesta: Aktuality / S projektem 100 startů poletíme do nebes


S projektem 100 startů poletíme do nebes

Poletíme do nebesSto startů z českých měst je nekomerční projekt, který má pomoci českému balonovému létání. Stránky (www.100startu.cz) jsou centrem projektu, veškeré informace budou zveřejňovány právě tam. Balonové létání si veřejnost v poslední době spojuje hlavně s komercí, vyděláváním peněz, slevovými portály, zážitkovými agenturami a podobně. Proto piloti horkovzdušných balónů spustili projekt, ve kterém chtějí veřejnosti připomenout, že většina pilotů balonů létá hlavně pro radost, tak jak tomu bylo v dobách prvních balonů v našich krajích.

Projekt dostal název podle záměru provést sto startů horkovzdušných balónů ze stovky náměstí českých měst. Starty začnou v roce 2013 a rádi bychom, aby neskončily stým startem, aby skončily až v době, kdy z každého náměstí každého města odstartuje balón. V koši balónu by měl být vždy zástupce místní samosprávy (starosta, místostarosta a pod.) a také novinář, který by měl o akci informovat ve svém médiu. Jedná se o nekomerční projekt, do koše tedy není možné si místo koupit. Projektu se může účastnit jakýkoli balonový pilot, který se přihlásí. Podmínkou je provést alespoň jeden start v rámci projektu za rok a také každý start zdokumentovat na těchto webu projektu.

Jako první odstartovala z náměstí v Polici nad Metují posádka, kterou tvořili piloti David Línek a Jan Kavan a dále starostka města Ida Jenková a místostarosta Jiří Škop. Zástupci médií se přímo letu nezúčastnili kvůli časové náročnosti. Nebo se snad báli? Nebylo třeba. Podrobnosti o tomto letu jsou na webu.

Všechno dobře dopadlo a my vám můžeme slíbit, že Česká Skalice, která se do projektu připojila vzápětí, poletí i se zástupci médií a celou cestu pro vás zadokumentujeme. O termínu startu z českoskalického Husova náměstí vás budeme informovat. Sledujte web ceskaskalice.cz a přijďte se podívat na start horkovzdušného balónu z centra našeho města.

Text Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání