Cesta: Aktuality / RATIBOŘICKÝ KUŽELNÍK OŽIJE JEŠTĚ TENTO VÍKEND


RATIBOŘICKÝ KUŽELNÍK OŽIJE JEŠTĚ TENTO VÍKEND

Líbezné ratibořické údolí se zámkem, mlýnem i splavem na řece Úpě jsou místa spojená s mládím Barunky Panklové, později i s tvorbou největší české spisovatelky Boženy Němcové. Kroky turistů celoročně směřují do Babiččina údolí. Historické objekty společně s přírodou zde vytvářejí neopakovatelnou harmonickou krajinu s kouzelně klidnou atmosférou místa, kde se zdánlivě zastavil čas…

Právě tento důvod přivedl příznivce Babiččina údolí k myšlence, oživovat programem opravený kuželník, který se nachází na dvoře u Panského hostince. Od června zde každých čtrnáct dnů probíhá víkendový „DOBROČINNÝ BAZAR“, jehož výtěžek je určen na drobné opravy v Babiččině údolí. „Máte v letošním roce poslední příležitost vybrat si z mnoha krásných maličkostí, jako jsou plyšové hračky, hrnečky, knížky, dekorativní a umělecké předměty atd. Díky zájmu dárců i nakupujících se prozatím podařilo v bazaru utržit neuvěřitelných 23 800 Kč, které půjdou konkrétně na opravu laviček,“ dodala jedna z organizátorek, Květa Ležovičová.

Přívětivý prostor kuželníku je však využíván i jinak. Slouží jako informační bod, který spadá pod Regionální informační centrum v České Skalici. Další náplní jsou nedělní odpolední programy pod jednotným názvem „BABIČKY NEJSOU K ZAHOZENÍ“. Díky spolupráci Centra rozvoje Česká Skalice s Městskou knihovnou v České Skalici (dětským oddělením pod vedením Heleny Skořepové) a dlouholetou pořadatelkou kulturních akcí Annou Řehákovou se zrodil nápad pořádat v kuželníku komorní divadelní představení.  

Poslední program letošního léta se odehraje v neděli 8. září od 13 hodin. Název pořadu    „Byla krásná, až to k víře není...“ odhaluje, že se bude týkat osoby a díla slavné spisovatelky Boženy Němcové. Vzpomínkové představení, kostýmy i hudba nás tentokráte přenesou do doby minulých dvou století.

Přijďte se projít a pobavit do malebného Babiččina údolí, jež své návštěvníky nikdy nezklame.

Text Květa Ležovičová, foto Helena SkořepováJazykové verze


Vyhledávání