Cesta: Aktuality / Přístavbu školky si otevřely samy děti


Přístavbu školky si otevřely samy děti

V Mateřské škole J. A. Komenského, přesněji v areálu školky v Křenkově ulici, se v pondělí 3. září 2018 uskutečnila malá slavnost. Nejenže do první třídy nastoupilo dvacet pět dětí ve věku dva až tři roky, ale také byla otevřena nová přístavba školky. Ta byla vybudována díky dotaci Evropské unie, která dosáhla výše 90 % z celkové částky zhruba 9,5 milionu korun. 

Rodiče a prarodiče, kteří doprovodili své potomky na prvních krůčcích do školky, ocenili vkusnou budovu i její pěkné vybavení. Tahle investice se opravdu povedla. Školka získala nový prostor pro děti, kterých v posledních letech znovu začalo přibývat. Zvýšila se tak kapacita tohoto zařízení, takže se letos dostalo na všechny přihlášené děti. 

Součástí projektu "Přístavba mateřské školy J. A. Komenského, Křenkova 42, Česká Skalice" bylo i vybudování nových parkovacích míst, přístupového chodníku a vybavení dětského hřiště. Zároveň došlo k propojení stávající budovy s přístavbou a k dalším nutným úpravám mandlu, prádelny a kuchyně. Revitalizace se dočkala také kotelna. 

Vlastní otevření školy zajistily samy děti. S pomocí svých rodičů totiž přestřihli pásku, která je od nových prostor oddělovala. Pak už dostaly malé dárečky od vedení města a zástupce stavební firmy, která přístavbu realizovala.

Některé děti neodolaly a nové prolézačky si vyzkoušely ještě před otevřením školky. Stejně tak se doslova vrhly na krásné hračky ve školní třídě. Ale také došlo na slzičky. Jenže ze zkušeností víme, že se děti rychle otrkají a za pár dní nebude po raním pláči ani památky. 

Více o projektu se dočtete tady

Text a foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání