Cesta: Aktuality / Poznávací soutěž o historii našeho města


Poznávací soutěž o historii našeho města

Poznávací soutěž o historii našeho městaKaždé pondělí v pravé poledne zveřejňujeme na facebookovém profilu města Česká Skalice "historickou místopisnou hádanku". 5. prosince jsme publikovali již 13. pokračování. Soutěž je naprosto neformální, čistě pro pobavení a lehce pro poučení účastníků. Nesoutěží se o žádné ceny, ale kdo je mezi první trojicí správných odpovědí, získává cenný titul "Zlatý bludišťák". Lehce odrostlá mládež jistě ví, z jaké jiné soutěže tento termín pochází. 

A o co v naší soutěži jde? Vždy v pondělí ve 12.00 se na našem facebooku objeví historická fotka spolu s otázkou. Většinou se ptáme, kde byl dům na snímku, který je už dávno zbouraný, nebo co je na tom místě dnes. V poslední době jsme uveřejnili opravdu těžké otázky, takže jsme později museli ještě publikovat další snímky jako nápovědu. 

Historickou místopisnou hádanku budeme dávat každé pondělí až do 20. ledna 2017, kdy se na internetu objeví 20. snímek s otázkou. V případě zájmu můžeme připravit ještě další pokračování. 

Zkuste se na soutěž podívat a zapojit se do diskuze. Těšíme se na vaše ohlasy.

Profil města na facebooku

13. pokračování hádanky je zde

Text a ilustrační foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání