Cesta: Aktuality / Požár v Klenech: V plamenech se našlo torzo lidského těla


Požár v Klenech: V plamenech se našlo torzo lidského těla

Oheň v Klenech zabíjelKleny - Když hasiči v pondělí 5. ledna časně ráno vyjeli k požáru u obce Kleny na Náchodsku, netušili, jaký hrozivý nález tady na ně čeká. V plamenech hořícího přístřešku našli torzo lidského těla. Jednalo se o muže bez domova, jehož osud tak skončil tragicky.

Požár přístřešku byl na operační středisko hasičů hlášen před šestou hodinou ranní – v 05:41 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z České Skalice.

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že pod provizorním přístřeškem na matraci se nachází torzo lidského těla," informovala Martina Žahourková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová potvrdila, že zřejmě uhořel bezdomovec, který ve stanovém přístřešku přespával.

„Policie na místě zjistila, že se zřejmě jedná o 54letého muže, provedla všechny potřebné úkony a zahájila vyšetřování, jak k události došlo. K potvrzení totožnosti muže a přesné příčině úmrtí byla nařízena pitva. Policisté nyní čekají na její výsledky, které budou známy v následujících dnech," sdělila Prachařová.

Samotný požár byl menšího rozsahu a hasiči jej rychle zlikvidovali.

Autor: Pavel Bednář, ilustrační foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání