Cesta: Aktuality / Oldřich Karlíček zabodoval v soutěži Živnostník roku


Oldřich Karlíček zabodoval v soutěži Živnostník roku

Diplom za soutěž Živnostník rokuČeskoskalický podnikatel Oldřich Karlíček uspěl v krajském kole prestižní soutěže Živnostník roku 2012. Po sérii úspěchů zdejších firem v minulých letech (FARMET, DLNK, AGRO CS, PROMA-REHA), se prosadil i živnostník, který skončil na ceněném třetím místě. Gratulujeme!

V současnosti podniká v oboru elektro a potřeb pro modeláře. Zaměřuje se především na železniční tématiku, ale nebrání se dalšímu zboží.S podnikáním začal v roce 1993, kdy otevřel svůj obchod v Riegrově ulici. Z původních 12 metrů postupem let rozšířil provozovnu na současných 77 metrů. 

Od začátku provozu nabízel prodej elektronických radiosoučástek a měřících přístrojů, dále prodávám elektroniku. Zároveň provozuje servis pro opravy domácích elektrospotřebičů. Později mu do portfolia přibyla videopůjčovna.

Oldřich Karlíček (1. zleva) zabodoval v soutěži Živnostník roku

Patnáct měsíců trvající rekonstrukce přilehlé komunikace Oldřichu Karlíčkovi málem zlomila vaz. Stálí zákazníci se nechtěli prodírat přes staveniště a začali chodit prostě jinam. 

"Přemýšlel jsem, jak získat zpět původní a zároveň i další nové zákazníky. Věděl jsem, že musím nabídnout služby, které jiní obchodníci neposkytují, a zaměřit se hlavně na služby a servis, nikoliv pouze prodej. Podepsal jsem smlouvu s tehdejším poskytovatelem telefonních služeb Paegas (nyní T-Mobile), a začal jsem prodávat mobilní telefony. Jako jeden z prvních prodejců v regionu jsem zajišťoval servis zákazníkům", vzpomíná Oldřich Karlíček. 

Oldřich Karlíček (1. zprava) zabodoval v soutěži Živnostník rokuDalším dobrým tahem bylo zřízení terminálu Sazky. Po roce 2002 začal Karlíček hledat nové možnosti. "Hledal jsem nabídky výrobců a značek, které zatím nebyly pro prodej v marketech zajímavé. Přišel jsem na to, že mohu velkým obchodním domům konkurovat nabídkou kvalitních značek za solidní cenu. Zaměřil jsem se na montáže satelitních přijímačů a antén", vyjmenovává své vize Karlíček.

Zákazníci se začali do prodejny vracet. Na jaře 2007 v České Skalici otevřeli manželé Karlíčkovi pobočku plzeňské firmy Modeltrain a Modelauto (dnes Happymodel). Ta se zabývá prodejem potřeb pro modelouvou železnici, ale i autodráh a modelů autíček. Vloni nabídku rozšířili o vláčky pro nejmenší, tj. dřevěné vláčkodráhy a RC vrtulníky, po kterých byla velká poptávka.

Je vidět, že malý český živnostník se musí hodně ohánět, aby odolal tlaku velkých obchodních řetězců. Důkazem toho je také firma ESK elektro Oldřicha Karlíčka, kterou ocenili odborníci v soutěži Živnostník roku 2012.

Text Jan Holý, foto archiv organizátorů soutěže Živnostník roku


Jazykové verze


Vyhledávání