Cesta: Aktuality / Ohlédnutí za Silvestrem na modelářském letišti v Zájezdě


Ohlédnutí za Silvestrem na modelářském letišti v Zájezdě

Letecko-modelářský klub Trifid v Zájezdě u České Skalice pořádal jako každý rok Silvestrovské polétání. Je to akce, kdy se poslední den v roce schází modeláři ze širokého okolí, aby si zalétali se svými modely, popovídali si o svých plánech na příští rok a strávili hezké odpoledne.

Letošní setkání se vyznačovalo nízkou teplotou -5 °C. Ale létalo se. Přijelo asi 30 modelářů, kteří předváděli svá letadla a vrtulníky asi 100 divákům. Jako každoročně připravili „klubáci Trifiďáci“ dráhu a zázemí pro modely a občerstvení pro příchozí. Nechyběla tradiční polévka „prdelačka“, kterou vařili „Knapovci“ a jako vždy s láskou a péčí k příchozím. Bufet pro příchozí „jel“ naplno, protože diváci si žádali čaj a grog. Žhavá „prdelačka“ šla na odbyt.

Mezitím se na ploše letiště prezentovali modeláři. Namátkou jmenuji Ondru Celbu z Falema Červený Kostelec a jeho akrobatické letadlo Extra, který sklidil potlesk za svoji akrobatickou sestavu zalétnutou „úměrně“ ke zmrzlým prstům.  

Kolegové z Hradce Králové, z Hronova a domácí modeláři předváděli kromě jiných letadel, také svižně létající motorové „samokřídlo“ pod vedením pilota Oldy Barvíře. Historický model Beta předváděl Jindřich Dvořáček z Jaroměře.

A tak to šlo cca dvě hodiny. Model střídal model a diváci se bavili. Bylo co fotit. Modeláři ukázali divákům, že lepení „špejlí“ po večerech přináší své ovoce.

Na konec celé akce si modeláři a diváci popřáli hodně zdraví do roku 2017 a s přípitkem na rozloučenou se rozešli do svých domovů. Závěrem mi dovolte, abych jménem členů LMK TRIFID vám všem čtenářům popřál hodně zdraví a štěstí do roku 2017 a těším se na shledanou na letišti U Knapů v Zájezdě u České Skalice na dalších modelářských akcích.

Text a foto: Jindřich DvořáčekJazykové verze


Vyhledávání