Cesta: Aktuality / Modeláři oslavili Silvestr po svém


Modeláři oslavili Silvestr po svém

Letecko-modelářský klub Trifid v Zájezdě u České Skalice pořádal jako každý rok 31.12.2013 Silvestrovské polétání. Je to akce, kdy se schází modeláři ze širokého okolí, aby si zalétali se svými modely, popovídali si o plánech na příští rok a strávili hezké odpoledne.

Letošní setkání se vyznačovalo extrémní teplotou, bylo 5 stupňů nad nulou a po sněhu ani památky. Ale létalo se. Přijelo asi 30 modelářů a předvádělo svá letadla a vrtulníky asi 150 divákům.

Tak jako každý rok, připravili klubáci Trifiďáci dráhu a zázemí pro modely a občerstvení pro příchozí. Nechyběla tradiční „polévka prdelačka“, kterou vařili Knapovci a jako vždy s láskou a péčí k příchozím… Bufet pro příchozí „ jel“ naplno, protože diváci si žádali čaj a grog. Žhavá prdelačka šla na odbyt…

Mezitím se na ploše letiště prezentovali modeláři. Namátkou jmenuji Petra Hetfleiše z Falema Červený Kostelec a jeho akrobatické letadlo FOX, který sklidil obrovský potlesk. Další modely předváděli třeba kolegové z Hradce Králové své a tak to šlo dvě hodiny. Model střídal model a diváci se bavili. Bylo co fotit. Modeláři ukázali divákům, že lepení „špejlí“ po večerech přináší své ovoce. Na konec celé akce si modeláři a diváci popřáli hodně zdraví do roku 2014 a přípitkem na rozloučenou se rozešli do svých domovů.

Závěrem mi dovolte, abych jménem členů LMK TRIFID vám všem čtenářům popřál hodně zdraví a štěstí do roku 2014 a těším se na shledanou na letišti U Knapů v Zájezdě u České Skalice na dalších modelářských akcích…

Více najdete na http://www.dvoracek.pise.cz/

Text a foto Jindřich DvořáčekJazykové verze


Vyhledávání