Cesta: Aktuality / Jarní pozvání do Ratibořic na tradiční Ovčácké slavnosti 2015


Jarní pozvání do Ratibořic na tradiční Ovčácké slavnosti 2015

Ovčácké slavnostiPoslední dubnová sobota se v Ratibořicích tradičně ponese v ovčáckém a řemeslném duchu. Aby ne, když se zde bude konat již 7. ročník oblíbených Ratibořických ovčáckých slavností.

Ratibořické ovčácké slavnosti – přesně tak se jmenují oslavy Dne Země v Babiččině údolí, které pořádají tři organizace – Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., Královéhradecké sdružení svazu chovatelů ovcí a koz a Správa NKP zámku Ratibořice ve spolupráci s dalšími místními spolky, drobnými řemeslníky, pěstiteli i chovateli.

Tato akce si svou pestrou náplní a možnostmi vyžití nachází stále více příznivců a my doufáme, že ani letos tomu nebude jinak. Neodmyslitelnou součástí programu je představení různých plemen oveček, ale i těch, kdo s nimi pracují – ať už se jedná o samotné chovatele, střihače nebo speciálně vycvičeného ovčáckého psa. Obejít se nemůžeme ani bez ovčích produktů – sýrů, klobásek či klasických vlněných ponožek. V letošním roce se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na další drobné domácí zvířectvo. Chybět nebude ani nabídka chovatelů zvířat – projížďky na koních, ponících či oslech.

Velký ohlas v loňském roce vzbudila setkání s veselým krajánkem u mlýna, jsme rádi, že se zatoulá do Babiččina údolí i letos. Když budete mít chuť si zazpívat, přidejte se k veselé chase v lidových kostýmech, nebo si poslechněte českoskalickou lidovou muziku Šmikurandu. Své umění také předvedou dnes již vzácní řemeslníci – kováři, košíkáři, švadlenky i pletařky. Téměř u každého stánku bude tvořivá dílnička, kde si můžete starodávná řemesla vyzkoušet. Svými výtvory a výpěstky se pochlubí rovněž regionální výrobci a drobní pěstitelé. Originální produkty a výrobky bude možné na místě i zakoupit. Celodenní osvětová a zároveň i hravá akce k oslavě Dne Země je určena především pro rodiny s dětmi či prarodiče s vnoučaty, a proto děti do 15 let mají na akci vstup zdarma.

Plakát na Ovčácké slavnostiAkce se koná v sobotu 25. dubna od 10 do 16 hodin. Těšíme se na Vás a věříme, že spolu s námi strávíte příjemný den v kouzelné přírodě Babiččina údolí.

Za pořadatele Květa Ležovičová, Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s.

Přílohy ke staženíJazykové verze


Vyhledávání