Cesta: Aktuality / Informace k provozu městského rozhlasu


Informace k provozu městského rozhlasu

Městský rozhlasNejspíš jste zaznamenali, že se ulicemi našeho města v posledním týdnu několikrát rozezněly ampliony městského rozhlasu, které jsou prakticky na každém rohu. Mohli jste slyšet hrající hudbu, nebo gongy a hlášení o zkoušce rozhlasu. Tyto zkoušky měla na starosti firma, která celý systém instalovala. Ve středu 6. listopadu 2013 v pravé poledne se rozezněly hlásiče znovu. Každou první středu v měsíci probíhá zkouška sirén, kterou iniciuje Hasičský záchranný sbor ČR. 

Ostré vysílání, které pravidelně připravuje Jan Holý ze sociálně správního odboru městského úřadu, spustíme nejdříve ve středu 13. listopadu 2013. Doufejme, že to bude šťastná třináctka! Hlášení pak budou probíhat zpravidla vždy ve středu v 10 a 16 hodin. Nepředpokládáme, že by hlášení rozhlasu znělo ulicemi častěji. Těšíme se na vaše ohlasy…

Hlásiče jsou ovládány bezdrátovou technologií. Zároveň jsou propojeny s integrovaným záchranným systémem, jehož centrála pro náchodský region sídlí v Hronově. Moderní technologie navíc umožní ovládat jen tlampače ve jednotlivých ohrožených oblastech nebo v konkrétni ulici.

Projektu využila řada obcí ze třech regionálních svazků. Jeho celková cena (pro všechny obce dohromady) činila zhruba 23 milionů korun, 15 procent hradí města, zbytek peněz dotuje Státní fond životního prostředí. Investorem je Mikroregion Úpa, který se udělení dotace se snažil šest let.

Text a foto Jan Holý (poděkování za spolupráci patří Tomáš Kábrtovi z červenokostelecké radnice)


Jazykové verze


Vyhledávání