Cesta: Aktuality / Herecké muzeum v Ratibořicích otevírá již tuto sobotu!


Herecké muzeum v Ratibořicích otevírá již tuto sobotu!

Herecké muzeum v Ratibořicích otevírá již tuto sobotu!Nezapomeňte, že již v sobotu otevírá Herecké muzeum Viktorka v Ratibořicích. Po restauraci a wellness prostorách tak bude otevřena i expozice prvního hereckého muzea v ČR a víceúčelový sál. Je pro vás připraven bohatý celodenní program, tak si jej nenechte ujít.

Za celým projektem stojí režisér Tomáš Magnusek, který v sobotu 13. května v 10 hodin přestřihne spolu s patronem muzea, hercem Martinem Dejdarem, slavnostní pásku. „V tomto regionu pracuju, žiju, miluju ho. Okolo této budovy jsem chodil a myslel si na ni téměř čtyři roky. Další tři roky jsem se snažil své myšlenky postupně realizovat,“ uvedl Magnusek.

Objekt muzea nese název Herecký dům Viktorka a je novou turistickou zajímavostí nejen v Ratibořicích, ale v celé České republice. Návštěvníkům je k dispozici muzeum, restaurace, víceúčelový sál, pokoje hotelového typu a zázemí pro hosty. Ve 14 hodin bude u budovy položen základ prvního chodníku slávy a připravuje se herecká alej, která bude připomínat osobnosti, které už nejsou mezi námi.

Nedílným doplňkem muzea je stylová restaurace s tradiční českou kuchyní a wellness.

Myšlenkou vybudovat herecké muzeum bylo od prvopočátku důstojné vzpomenutí na ty, kteří svým uměním provází a obohacují současné generace, ale i ty před námi. Proto byla ve spojení s umělci nebo jejich potomky vytvořena expozice dosud nevídaná jak svým rozsahem, tak svou hodnotou. Budete si moci zavzpomínat na filmové zážitky a tak trochu proniknout do soukromí vašich hrdinů.

Tým Hereckého domu Viktorka se těší na Vaši návštěvu!


Jazykové verze


Vyhledávání