Cesta: Aktuality / Hasiči se rozloučili se stařičkou cisternou


Hasiči se rozloučili se stařičkou cisternou

Českoskaličtí hasiči se v neděli 13. května 2012 symbolicky rozloučili s dlouholetým společníkem na cestách za záchranou zdraví a majetku našich spoluobčanů. Stařičký cisternový automobil ŠKODA 706 RTHP CAS 25, který  je mezi fandy automobilové historie přezdívaný familiérně jako "erťák", totiž v těchto dnech změní majitele. Při této příležitosti hasiči zorganizovali hromadné focení, kterého se zúčastnili členové SDH Česká Skalice, SDH Malá Skalice, SDH Zájezd a SDH Zlíč včetně dětí a výjezdových automobilů. 

Novým majitelem se stal pan Zdeněk Zahrádka z Velké Dobré, který požární cisternu zařadí do své soukromé sbírky, která bude v budoucnu zpřístupněna v rámci připravovaného soukromého muzea.

Cisterna ŠKODA 706 RTHP CAS 25 byla uvedena do provozu 22.4.1970 a sloužilo celých 41 let až do prosince 2011 pro potřeby výjezdové jednotky.

V říjnu 2011 došlo k bezplatnému převodu novější cisterny tovární značky CAS K 25 LIAZ, který byl poprvé registrován 28.12.1995od Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje na Město Česká Skalice. Jednotka SDH tak má pomocníka podstatně mladšího a lépe vybaveného.

V záchranném systému je ještě evidována cisterna Praga RN z roku 1966, která nadále zůstává nadále pýchou garáží SDH Česká Skalice a je i nadále provozuschopná, jak jsme se měli možnost při rozloučení s "erťákem" přesvědčit.

Text, foto a video Jan HolýJazykové verze


Vyhledávání