Cesta: Aktuality / Hasiči měli celý víkend plné ruce práce: 3 dny = 3 výjezdy


Hasiči měli celý víkend plné ruce práce: 3 dny = 3 výjezdy

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Česká Skalice zažila opravdu perný víkend. Během tří dnů absolvovala tři výjezdy a tři různé způsoby zásahu.

Nejprve v pátek vyjela na ohlášený požár chalupy v Mezilečí - Posadově. Při příjezdu jednotek na místo události byla zasažena celá střecha objektu. Událost se obešla naštěstí bez zranění, přestože se v objektu nacházely děti. Zásahu se zúčastnily: Stanice Jaroměř, JSDH Česká Skalice, JSDH Hajnice, JSDH Hořičky a PČR. Fotky z Posadova jsou v albu našich hasičů na Picasaweb Google.

Fotogalerie z požáru domu v Posadově v albu našich hasičů na Picasaweb Google

V sobotu odpoledne jeli hasiči na pomoc vodákům na mechanickém jezu u Zlíče. Zde došlo ke zranění jedné osoby.V tomto případě sehrály hlavní roli nerozvážnost a alkohol v krvi vodáků. Naštěstí si toto obávané místo nevybralo další oběť na životě. Upozorňujeme, že jez není splavný, vodní buben pod ním je velmí zrádný. V minulosti se zde utopilo hned několik nešťastníků. Hasiči na místě spolupracovali se ZZS, PČR a městskou policií. 

V neděli foukal hodně silný vítr, který v kraji napáchal celou řadu škod, o čemž svědčí i nebývalý počet výjezdů hasičských jednotek v rámci jednoho dne v okrese Náchod. Podrobnosti najdete na www.hzshk.cz v sekci zásahy. Jen za neděli vyjížděli hasiči na Náchodsku dvanáctkrát. Českoskaličtí hasiči jeli do nedaleké Studnice, kde spadlý strom přehradil silnici směrem na Kramolnu. Jednotka po příjezdu odstranila spadlý strom z komunikace.

Nezbývá, než přát našim hasičům, aby v dalších dnech mohli v klidu odpočívat, protože toho za uplynulý víkend musí mít "plné zuby". 

Text Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání