Cesta: Aktuality / Fotografická pozvánka na výstavu vláčků


Fotografická pozvánka na výstavu vláčků

Do klubovny zahrádkářů v českoskalické Podhradní ulici zamíří o tomto víkendu stovky návštěvníků. Koná se zde totiž šestá výstava železničních modelů, kterou uspořádali Oldřich a Ivana Karlíčkovi s rodinou a přáteli.

V klubovně je vystaveno rekordních 20 kolejišť v různých fázích stavby. Některé vláčky se prohání zatím po dřevěné desce, jiné jezdí nedokončenou krajinou z polystyrenu. Jsopu zde také vystavena kolejiště propracovaná do posledního detailu v různých měřítích. Od miniaturního rozměru T Cauge 1:450 přes měřítko Z 1:220 přes klasické TT až po nejrozšířenější HO. V sobotu a neděli navíc před klubovnou vyroste trať Zahradní železnice Zásmucka. To je regulérní vláček, který bude vozit děti i dospělé.

Pro malé návštěvníky jsou k dispozici dřevěné vláčkodráhy. Výstavu zpestřuje prezentace diorám různých typu a velikostí. K vidění jsou zde i papírové modely. Raritou je model Eifelovy věže z papírového kartonu. Na své si přijdou kluci i holčičky, mladí i staří. Nechybí ani prodej modelů a občerstvení. 

Výstava je otevřená od pátku 20. září do neděle 22. září. Otevřeno bude v pátek a sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin. Jste srdečně zváni. A nezapomeňte, kdo si hraje, nezlobí.

Text a foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání