Cesta: Aktuality / Divadelní soubor Raraši vystoupil v Penzionu Olga


Divadelní soubor Raraši vystoupil v Penzionu Olga

Členové Komise komunitního plánování společně s Dětským divadelním souborem Raraši připravili v květnu další z kulturních podvečerů v penzionu Olga pro seniory i veřejnost. Děti odehrály v přímém přenosu nově nazkoušenou hru „Na skok do pohádky“, která měla premiéru v dubnu v sokolovně.

Dějem celé hry nás provázely dvě dívky z dnešní doby, které se dostaly na hranice pohádkové říše. I když jsou obě ze stejné třídy, jsou velmi odlišné. Královna víl jim napoví, jak se dostat zpátky a tím pro ně započne hledání cesty zpět. Seznámí se s vodníkem, skřítky, drakem a světluškou. Díky nim ale poznají i samy sebe.

Hra plná písniček v podání malých šikovných herců nás s úsměvem i slzami v očích provázela celým příběhem, na jehož konci si domů můžete odnést jedinečnou radu: „Ať jste bohatí, či chudí, ať máte všechno, či nemáte nic, bez opravdového přátelství se dobře nedá žít.“  Herecké výkony dětí byly fantastické a patří jim můj obdiv nejen nad tím, že se vůbec nestydí, ale hlavně nad tím, že už v tomto věku umí všem říct, jak by se k sobě měli chovat ve světě moci, závisti a arogance. A jak to řekla nakonec Eva Schwarzová: „Pro nás to byla nová zkušenost, kdy návštěvníci v průběhu představení neodcházeli, ale stále přicházeli.“

Za vystoupení se vybralo 500Kč. Děti s paní Schwarzovou se rozhodly věnovat tuto částku Fondu ohrožených dětí Klokánek, což je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem.

Tímto bychom chtěli malým hercům i paní Schwarzové poděkovat a popřát ještě mnoho dalších představení a úspěchů nejen v tom divadelním světě.

Text Martina Libnarová, foto Martin Staněk


Jazykové verze


Vyhledávání