Cesta: Aktuality / Divadelní soubor Maska v Činoherním klubu v Praze


Divadelní soubor Maska v Činoherním klubu v Praze

Je sobota dopoledne 14. března a kolem sokolovny v České Skalici panuje čilý ruch. Nakládají se kulisy, kostýmy a další divadelní propriety, což je neklamnou známkou toho, že divadelní soubor Maska vyráží na další štaci. Tentokráte na velmi dobrou adresu v Praze, do ulice Ve Smečkách 26, kde sídlí Činoherní klub. V rámci amatérské divadelní přehlídky Pražská Tříska 2015 jsme dostali možnost zde vystoupit a sehrát pohádku pro děti i dospělé „Lesní příběh“. Už jen to, že jsme byli odbornou porotou vybráni na tuto přehlídku, je pro náš divadelní soubor velký úspěch.

Pro všechny zúčastněné, herce, techniky i ostatní to byl silný zážitek. Neopakovatelná atmosféra Činoherního klubu, útulné hlediště, nevelké jeviště a šatna, ve které se jindy převlékají a líčí takoví herci jako Petr Nárožný nebo Ondra Vetchý, zanechala ve všech zúčastněných silný dojem.

Samotné představení se dětským i dospělým divákům líbilo, alespoň tak lze soudit podle jejich ohlasů. A odborná porota? Ta nám na hodnotícím semináři po představení přednesla pár poznatků a drobných rad, jak Lesní příběh ještě vylepšit a posunout dál. Celkové hodnocení bylo kladné a pohádka se líbila.

Chtěl bych všem zúčastněným poděkovat za dobrou reprezentaci divadelního souboru Maska a města České Skalice v Praze. Všem nám to dodá chuť a energii do další práce.

Za DS Maska Petr Tengler


Jazykové verze


Vyhledávání