Cesta: Aktuality / Diskuzní klub ve Vile Čerych: Kdo je Charlie?


Diskuzní klub ve Vile Čerych: Kdo je Charlie?

Kdo je Charlie??Česká Skalice – Vila Čerych otevírá své dveře pro zájemce z řad veřejnosti, kterým chybí prostor pro diskusi. Účastníci budou mít možnost vyjádřit své názory a díky ostatním hlouběji proniknout do složitosti tématu, na které se budou Diskusní kluby zaměřovat.

Tématem prvního klubu bude svoboda slova – přistěhovalectví – multikulturalismus – tolerance – demokracie, jímž chceme navázat na dění, které započalo teroristickým útokem na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. Jako host vystoupí a diskuse se zúčastní Mgr. Martin Paleček, Ph.D., který se profesně věnuje filozofii společenských věd a antropologii náboženství. Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

„Dnes již není moc prostoru, kde by lidé mohli diskutovat o tématech, která je zajímají, a proto jsme se rozhodli touto formou dát lidem příležitost vyjádřit svůj názor a přemýšlet o názorech druhých,“ říká ředitel Centra rozvoje Česká Skalice Jiří Kmoníček.

Přijďte diskutovat o tématu, které hýbe západní společností a týká se nás všech. Diskusní klub nazvaný „Kdo je Charlie?“ se koná ve čtvrtek 26. února od 17 hodin ve Vile Čerych.

Tisková zpráva Centra rozvoje Česká Skalice, o.p.s.

 

Diskuse je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

 

Diskuse od účastníků vyžaduje:

věcnost: věnovat se tématu a argumentovat, nikoli napadat nebo překřikovat;

otevřenost: nevylučovat nikoho, kdo může k danému tématu přispět;

poctivost: podstatné informace nesmějí účastníci zatajovat nebo tvrdit něco, čemu sami nevěří;

trpělivost: pochopení argumentů druhého může vyžadovat čas;

zdvořilost, která vyjadřuje společný zájem všech na každé věcné informaci.

 

zdroj Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse


Přílohy ke staženíJazykové verze


Vyhledávání