Cesta: Aktuality / Českoskaličák Jirka Bederka nastoupí za fotbalovou reprezentaci ČR


Českoskaličák Jirka Bederka nastoupí za fotbalovou reprezentaci ČR

Odchovanec českoskalické kopané Jiří Bederka mladší (narozený 18.2.1995) se dostal do reprezentačního výběru U-19, který vede renomovaný trenér Miroslav Koubek.

 

Jirka dělal první fotbalové krůčky v České Skalici pod vedením svého otce. První registrační průkaz Jiřího Bederky zůstal shodou okolností v České Skalici. Máme ho schovaný jako svátost. Věříme, že se Jirka prosadí i v dospělém věku a Česká Skalice bude mít svou fotbalovou hvězdu!

Na začátku kariéry působil Jiří jako ofenzivní záložník nebo útočník. Ještě v kategorii přípravky přestoupil do Náchoda a odtud v dorosteneckém věku odešel na přestup do AC Sparta Prahy, kde ještě v kategorii staršího dorostu byl zařazen do juniorky, kde hraje na postu obránce. V aktuální sezoně nastoup v juniorské lize ve 12 zápasech. Čtyři utkání odehrál i za starší dorost v extralize U-19 a jeden start si připsal za "dospělé" béčko v České fotbalové lize.

Jak známo, pražská „S“ bývají často přestupní stanicí do reprezentace. Většina reprezentantů je právě ze Sparty a Slavie. Další silnou mládežnickou základnou je olomoucká Sigma. Celá nominace je na webu Fotbalové asociace ČR. V minulosti prošel Jirka Bederka mladšími mládežnickými výběry. S reprezentační devatenáctkou zaznamenal Jiří Bederka zatím dva ostré starty. Zúčastnil se dvou přátelských utkání v Lotyšsku ve dnech 5. až 10. září 2013.  Na konci září absolvoval s týmem soustředění v Kravařích. Na stejné místo se „repre“ vrací v 1. fázi kvalifikace na Mistrovství Evropy. Toto soustředění proběhne ve dnech 15. až 23. října 2013.

Jirko, držíme ti palce!

Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání