Cesta: Aktuality / Česká Skalice vyvěšením vlajky podpořila Tibet


Česká Skalice vyvěšením vlajky podpořila Tibet

Město Česká Skalice se symbolicky připojilo k akci Vlajka pro Tibet. Zástupci vedení města společně s občany vyvěsili tibetskou vlajku na střeše radnice v den 57. výročí potlačení tibetského povstání proti čínské okupaci. Vyjádřili tak solidaritu s utlačovaným národem a upozornili na porušování lidských práv na „Střeše světa“, jak se Tibetu také přezdívá.

Účastníci neformálního setkání si připomněli tragické potlačení povstání v roce 1959 v tibetské Lhase, kterou o devět let dříve obsadila čínská armáda a okupace trvá dodnes. „Žijeme v zemi, která má s okupací  zkušenosti, kterou mnozí z občanů pamatují, proto si važme svobody, kterou máme!“, prohlásil starosta města Česká Skalice Martin Staněk.

Na českoskalické radnici jsou dva praporové stožáry. Obvykle zde visí česká státní vlajka a prapor se znakem města. V těchto dnech (až do 17.3.) je zde vyvěšena vlajka Tibetu a České Skalice. „Naše republika není jednotná v postoji vůči Tibetu a Číně. Proto chceme ukázat, že je to Česká Skalice, která vyjadřuje podporu okupovanému  Tibetu“, vysvětlil starosta města.

Text a foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání