Cesta: Aktuality / Češi se v daleké Tanzánii neztratili


Češi se v daleké Tanzánii neztratili

Pohlednice z Afriky (vydavatel z Nairobi, Kenya)Milá zpráva přišla do našeho města až z rovníkové Afriky. Redaktor Českoskalického zpravodaje dostal pohled z „masajské mise“ od přátel Václava Duška a Jiřího Rosy aneb Vincenza a Georga. Ti již několik let jezdí do Tanzánie, kde podporují kmen Masajů.

Pohlednice byla odeslána 19. listopadu 2012 z Mto wa Mbu a do České Skalice dorazila 5.12. „Úkol splněn, dary jsme předali“, hlásí čeští vyslanci z afrického kontinentu.

Benefiční hudební festival People for Africa aneb Nasajem s Masajem, který se uskutečnil 28. září 2012 v českoskalické sokolovně pomohl dobré věci. Pořadatelům se podařilo vybrat na vstupném a občerstvení částku v hodnotě zhruba 850 amerických dolarů, které Vincenzo a Georgo věnují na stavbu ubikace, kuchyně a toalety pro desítky sirotků z okolí tanzánské vesnice Mto wa Mbu.

Zkraje října oba dobrodruzi vyrazili na dalekou cestu do Afriky. Se svými blízkými jsou v kontaktu hlavně přes internet. „Peníze jsme použili na ovoce a zeleninu pro děti, které jim budou stačit na celý rok“, hlásili z černého kontinentu koncem října. Později se Vincenzo na Facebooku (Vincenzo Georgo) pochlubil vlastnoručně vypěstovanými ředkvičkami. „ Máme s nimi úspěch, místní ředkvičky vůbec neznají!“ prohlásil. Na další farmě už Češi pěstují zhruba 150 banánovníků. Do České republiky se Dušek s Rosou vrátí zhruba v půlce prosince: „„Na Vánoce jsme doma a podáme podrobné informace“, dodali.

Jan Holý, foto a popisky Facebook Vincenza a GeorgaJazykové verze


Vyhledávání