Cesta: Aktuality / Autobusy vyvezou cykloturisty do Orlických hor


Autobusy vyvezou cykloturisty do Orlických hor

Cyklobusy do Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku v letošním roce vyjíždějí od prvního červnového víkendu a budou jezdit každou sobotu a neděli a také o svátcích až do konce září 2017. Po loňském zavedení několika významných novinek, využívajících moderní informační technologie, které vám umožnili sledování spojů a rychlé zjištění případného zpoždění autobusu je možné také využít dispečink IREDO, který je v provozu i o víkendu. Podrobnosti naleznete v další části letáku pod mapou. Ke sledování spoje lze využít internetové stránky http://tabule.oredo.cz.

Ani v roce 2017 se oblasti Orlických hor vyhnuly rekonstrukce dopravních komunikací. Na dokončených stavbách z minulých let cyklisté zajisté ocení nové asfaltové povrchy, ale stavby současné jsou důvodem objížděk a časových zpoždění. Musí se to opravit. Proto sledujte ve vašem vlastním zájmu jízdní řády, které se mohou kvůli stavbám měnit.

V současné době dochází k velkému rozmachu jízdních kol s přídavným pohonem. Dovolujeme si vás upozornit, že dle platných Smluvních a přepravních podmínek IREDO je přeprava kol s jiným než elektrickým přídavným motorem a přeprava elektrokol s neodnímatelnou baterií zakázána.

Jako každoročně si vás dovolujeme požádat o věnování patřičné pozornosti bezpečí při jízdě na kole. Respektujte i další účastníky turistiky, zejména pěší chodce. Při výběru trasy nezapomínejte na své zdraví a současnou aktuální kondici. Pro jistotu si do svých mobilních telefonů uložte kontakty nejen na Horskou službu ČR, ale i na polskou partnerskou záchrannou organizaci GOPR. Odkazy a kontakty naleznete v letáku.

Pro letošní cykloturistickou sezónu vám přejeme krásné počasí a mnoho nevšedních zážitků ze sedla kola.

Sekretariát Euroregionu Glacensis, organizátor projektu „Cyklobusy Orlických hor“ 

Přílohy ke staženíJazykové verze


Vyhledávání