Cesta: Aktuality / Adventní program na týden od 18. do 24. prosince 2017


Adventní program na týden od 18. do 24. prosince 2017

Rovněž čtvrtý adventní týden bude patřit celé řadě vánočních akcí. Posuďte sami.

V pondělí 18. prosince si připomeneme osobnost prvního českého prezidenta Václava Havla. VZPOMÍNKA NA VÁCLAVA HAVLA A VÝSTAVA ODCHÁZENÍ se uskuteční ve Vile Čerych. U příležitosti uctění památky bývalého prezidenta ČR Václava Havla, k šestému výročí jeho úmrtí přijďte zapálit svíčku k pamětnímu místu v zahradě Vily Čerych. Zároveň si budete moci prohlédnout výstavu připomínající natáčení Havlova „Odcházení“, které probíhalo v létě roku 2010 právě ve vile a její přilehlé zahradě. Čeká vás také dokument o natáčení, který bude k vidění průběžně po celou dobu akce uvnitř vily. Otevřeno bude od 9 do 16.30 hodin.

Ve středu 20. prosince v 16.30 a v 18 hodin se uskuteční VÁNOČNÍ NOTOVÁNÍ ve Středisku volného času Bájo. Je to malý předvánoční koncert dětí, které v SVČ Bájo navštěvují hudební obor. V programu, sestaveném z krátkých hudebních vystoupení, zazní adventní, vánoční i jiné písně.        

V sobotu 23. prosince v době od 10 do 16 hodin proběhne VÁNOČNÍ NADÍLKA PRO ZVÍŘÁTKA na Farmě Dubno. Osvětová akce, díky níž se můžete seznámit s mnoha druhy domácích, ale i exotických zvířat a poděkovat jim za celoroční práci. Připraven je i doprovodný program, zpěv koled, živý betlém, setkání s vojáky. 

Skauti letos nebudou roznášet BETLÉMSKÉ SVĚTLO po domácnostech, ale přinesou ho ke kašně na Husově náměstí v sobotu 23. prosince. K dispozici bude od 15 do 18 hodin. Betlémské světlo si letos mohou zájemci vyzvednout u živého betlému na náměstí. Skauti opět letos přinesou světýlko na náměstí. V letošním roce se z důvodů pořádání živého betlému den před Štědrým dnem nekoná roznášení světla po domácnostech. Z toho důvodu skauti budou na náměstí delší dobu než obvykle. Přijďte si pro plamínek z Betléma.

Živý betlém na Husově náměstí

Adventní program v České Skalici zakončí ŽIVÝ BETLÉM v parku na Husově náměstí, který se uskuteční v sobotu 23. prosince v 16 a v 17 hodin. Dětský divadelní soubor Raraši vás zve na živý betlém. Děti sehrají biblický příběh. Chybět nebudou živá zvířata a jesličky s Ježíškem. Přijďte si s námi zazpívat vánoční koledy, připít si punčem či svařákem a nasát tu správnou vánoční atmosféru. Přijdou také skauti z České Skalice, kteří vám donesou betlémské světlo.

A to není pro letošek zdaleka všechno, mrkněte se do kulturního kalendáře. Na Štěpána 26.12. se uskuteční koleda v ratibořickém mlýně. A v pátek 29. prosince si dají na stejném místě dostaveníčko Jesličkáři.

Text a ilustrační foto Jan Holý


Jazykové verze


Vyhledávání