Cesta: Aktuality / Sportovní duch zavál Babiččiným údolím

Sportovní duch zavál Babiččiným údolím

V neděli 12.5.2015 se kouzelné Babiččino údolí odělo do sportovního. Konal se zde již druhý ročník závodu Běhu Babiččiným údolím. Závod byl určen pro všechny věkové kategorie, jednotlivce i rodiče s dětmi.

Letošního běhu se zúčastnilo celkem 345 běhu chtivých účastníků, což je téměř o 60 více než v loňském roce. Závodníci soutěžili v šesti kategoriích. Školní děti a mládež bojovaly O mlynářův trdelník, O krajánkův šátek a O Kudrnovic veverky. O Adélčiny pohádky soutěžily děti ve věkové kategorii od pěti do šesti let. Novinkou v letošním roce se stal společný běh rodičů s jejich ratolestmi O med pana Proška. Největší souboj se strhl O babiččin krajáč, jehož se zúčastnilo 215 dospělých. V každé kategorii byly vyhlášeny tři nejlepší děvčata či ženy a tři nejlepší chlapci nebo muži.

„Již loňský rok ukázal, že akce bude úspěšná a bude o ni zájem. Jsme rádi, že letošnímu ročníku opět přálo počasí a startovní listiny se rychle plnily“, uvedla jedna z organizátorek akce, paní Květa Ležovičová. Starosta Města Česká Skalice, Martin Staněk, zároveň dodal poděkování pro všechny zúčastněné: „Vřelá a přátelská atmosféra na sportovní akci, kde je přirozeným jevem hlavně rivalita, byla pro nás pro všechny tou nejlepší odměnou. Ceníme si vašeho času a ochoty se podílet na tomto projektu a za naše město vám patří velký dík!“

V rámci akce byly pokřtěny brožury „Babiččiny pohádky“ z pera Heleny Skořepové a Květy Ležovičové. Jedná se o tři knížečky, ve kterých jsou volně převyprávěny pohádky Boženy Němcové. Každá brožurka obsahuje 4 – 5 pohádek, ke kterým lepí děti samolepky, které k dané pohádce patří. Tato novinka je k dostání v kuželníku v Ratibořicích nebo v Informačním centrum v České Skalici. Někteří z vítězů si brožurky odnesli jako výhru.